Bayside Yankee Scholarship Athletes
Name | High School (Year Graduated) | College Attended |
---|---|---|
Matt Acevedo | Carmel ('04) | Young Harris JC |
Derek Adair | Mineola ('94) | St John's University |
Kyle Adams | White Plains ('13) | University of Richmond |
Lewis Adams | Robinson, VA ('90) | Hardin Simmons University |
Joseph Aglio | Msgr. Farrell ('03) | St. Francis College |
Andrew Ahn | Cardozo ('07) | Farleigh Dickinson University |
Steven Albritton | Sarasota,FL ('02) | Chipola JC |
Jonathan Allen | Benjamin ('02) | University of Miami |
Thomas Almona | Mepham ('94) | Iona College |
Garvin Alston | Mount Vernon ('94) | Florida International University |
Pedro Alvarez | Horace Mann ('05) | Vanderbilt University |
Ciro Ambrosio | Berner ('86) | Long Island University |
Charlie Ameer | Weston HS ('13) | St. John's University |
James Anderson | North Babylon ('97) | Iona College |
Matt Anderson | Hinsdale Central ('11) | Illinois State University |
Sal Annunziata | Fordham Prep HS ('11) | Seton Hall University |
Stephen Api | Mount St. Michael ('96) | Iona College |
Anthony Apollaro | St. Anthony's ('89) | Columbia University |
Shawn Armstrong | West Craven (NC) ('08) | East Carolina University |
Thomas Arpino | Xaverian ('02) | Fairfield University |
Nicholas Avena | St. Anthony's ('88) | Pace University |
Michael Badolato | Sachem ('86) | Fordham University |
* Rocco Badelli | Bishop Hendrickson ('00) | Wake Forest |
Corey Baker | Clarkstown South ('07) | University of Pittsburgh |
* Ryan Balfe | Cornwall Central ('94) | Okaloosa-Walton CC |
Adam Balkan | Roslyn ('01) | Princeton University |
Edward Baram | Saddle Brook HS ('15) | Adelphi University |
Matt Barrett | Hopewell Valley Central ('03) | George Mason University |
Brian Barry | Smithtown East ('09) | Tulane University |
Ryan Barthelemy | Killian ('98) | Florida State University |
Joe Barracato | Clarke ('04) | Pace University |
Greg Batista | Syosset ('01) | Fairfield University |
Michael Baxter | Archbishop Molloy ('02) | Columbia / Vanderbilt University |
Jeff Becker | North Rockland ('95) | Duke University |
Nolan Becker | Stuyvesant HS ('09) | Yale University |
James Belanger | North Babylon ('04) | University of Louisville |
Steven Bello | Calhoun ('88) | Long Island University |
Kiki Bengochea | Columbus ('99) | University of Miami |
John Benik | St. Francis Prep ('95) | Duke University |
Steven Bergman | Christ the King ('90) | Coastal Carolina College |
Jason Bergman | Manalapan ('99) | Rutgers University |
Sean Bierman | Kinnelon HS ('07) | Vanderbilt University |
John Blauvelt | Holy Trinity ('88) | New York Tech |
Dan Blednik | Chaminade ('94) | Amherst College |
Steve Blumetti | Union ('05) | University of Connecticut |
Gary Bitetto | Kellenberg HS ('09) | Molloy Colley |
Michael Bivas | White Plains HS('06) | Northeastern University |
A.J. Boardman | St. Francis Prep ('08) | Caldwell College |
Vince Bongiovanni | Barrington ('01) | University of Miami |
Robert Boland | Christ the King ('03) | Tennessee Weslyn College |
Joseph Bonelli | Carey ('93) | Iona College |
Ralph Bonelli | Herricks ('90) | Iona College |
Corey Borowitz | Hastings ('97) | Jefferson Davie CC |
Willie Bosque | John Adams ('96) | University of Miami |
Richard Brantly | Apoka ('00) | Jefferson Davie CC |
Dan Brassem | Fox Lane ('94) | Rutgers University |
Justin Braun | St. John the Baptist ('03) | Monmouth College |
Mark Broadhead | Millbrook Prep ('05) | Molloy College |
Tyler Bronson | Connetquot ('93) | Princeton University |
Michael Brooks | East Islip ('88) | Lafayette College |
Dustin Brundage | Valley Central ('94) | Dominican College |
Connor Buckhout | Don Bosco Prep ('17) | Pace University |
Sean Buckhout | Don Bosco Prep ('15) | Stonybrook University |
Tyler Bugna | Don Bosco Prep ('17) | Towson State University |
Joseph Burns | St. Joseph's HS ('12) | St. John's University |
James Burt | Bergen Catholic ('99) | University of Miami |
Tim Burton | St. Thomas Aquinas, FL ('95) | Miami / Florida Atlantic |
Nick Burzynski | Christ the King ('97) | Long Island University |
Jason Bush | Cypress HS (CA) ('15) | New Mexico State University |
Ryan Campbell | St. Anthony's HS ('08) | New York Tech University |
Chris Cannon | St. Francis Prep HS (11) | US Naval Academy |
John Cannon | St.John's Prep ('84) | Long Island University |
Marshall Canosa | Pine Bush ('98) | Villanova University |
Nick Cardieri | Midwood ('17) | Stetson University |
Jared Carkuff | Cascades HS ('12) | Austin Peay State University |
Alex Castellvi | Plant ('01) | Long Beach State |
Anthony Caravello | Fort Hamilton ('99) | St. Francis College |
Richard Carbone | Poly Prep HS (10) | John Hopkins University |
Justin Carey | St. Francis Prep ('95) | Iona College |
Joseph Carillo | Cardozo ('89) | Fairfield University |
Brett Carlson | Riely High School ('11) | Austin Peay State University |
Thomas Carlson | Holy Family ('84) | New York Tech |
Quinn Carpenter | Goshen HS ('12) | Texas Tech University |
George Carroll | Holy Cross ('06) | Hofstra University |
Maxx Catapano | Fairfield Ward HS ('07) | University of Connecticut |
Robert Catapano | Farragut HS (TN) '06 | University of North Carolina |
Anthony Cervone | Beacon HS (09) | St. Johns University |
John Chalupa | Monroe High School ('11) | Odessa CC (TX) |
Santiago Chi | Memorial ('00) | Seton Hall University |
Frank Chiou | Mamaroneck ('93) | Duke University |
Todd Christenson | Walt Whitman ('94) | University of South Alabama |
Nick Christiani | Seton Hall Prep ('05) | Vanderbilt University |
Joseph Christopher | Sanford H. Calhouh HS ('11) | St. John's University |
Derek Cimler | East Meadow ('98) | Virginia Tech |
Anthony Cipri | Archbishop Molloy ('19) | Adelphi University |
Matt Clancy | Old Tappan High School ('12) | St. John's University |
Michael Cleary | Chaminade ('95) | Williams College |
J.D. Cockroft | Bellarmine ('00) | University of Miami |
Chad Coffee | Lee County HS ('00) | Chipola JC |
* Josh Coffey | Lee Davis ('01) | William & Mary University |
Jonathan Cohen | Norwalk HS (09) | Bryant College |
Dennis Conroy | West Hempstead ('02) | Molloy College |
Ian Cole | Cortlandt Manor HS (10) | Concordia College |
David Collado | Copaigue ('05) | Okaloosa-Walton CC |
Patrick Collins | Union, NJ ('96) | St. John's University |
Ryan Collins | Rutherford FL, HS ('07) | Mississippi State University |
Gregory Conden | Owego Free Academy ('99) | George Washington University |
Daniel Conroy | St. John's Prep ('91) | Farleigh Dickinson University |
Dustin Corbett | Vestal ('04) | Pace University |
Sean Couillard | Morris Hills HS ('98) | William Paterson University |
Chris Cornacchio | St. Anthony's ('85) | University of North Carolina |
Raymond Courtney | Bronx HS of Science ('08) | Farleigh Dickinson University |
Anthony Cruz | Burlington (MA) ('13) | Quinnipiac University |
Ismael Cruz | Mount St. Michael ('96) | St. Thomas Aquinas College |
Benny Cueto | St.Peter's Prep ('98) | Marist College |
Matt Dahlman | Millburn ('00) | Williams College |
Victor Danza | Garden City HS ('15) | Lynn University |
Josh D' Arensbourg | Denham Springs | Jefferson Davie CC |
Sean Darsee | Clarkstown South ('07) | Iona College |
Manny DaSilva | Bristol,RI ('91) | University of North Carolina |
Chris Davignon | Minisink Valley ('16) | Siena University |
Tyler Dearden | Arlington ('13) | Marist College |
Sam Deardorff | Dallastown (PA) ('15) | Montevallo University (AL) |
* Jaff Decker | Sunrise Mountain HS (AZ)('08) | Arizona State University |
John Defendis | Xaverian ('02) | Rutgers University |
Fred DeJesus | Brien McMahon ('05) | Norfolk State University |
Brian Delehanty | Randolph, NJ ('97) | Rutgers University |
Greg Del George | Msgr. Farrell ('03) | Vanderbilt University |
Carlos Del la Osa | St. Thomas ('00) | University of Louisville |
Jamie Delio | St. Francis Prep ('95) | University of Hartford |
Brandon Delong | West Craven (NC) ('08) | UNC/Charlotte |
Bret Dennis | Burnt Hills-Ballston Lake ('11) | St. John's University |
Nick Derba | Archbishop Molloy ('03) | Manhattan College |
Domenic DeRenzo | Pittsburgh Central Catholic HS ('15) | University of Oklahoma |
James Dieguez | Kellenberg Memorial ('18) | Mercy College |
Justin Dignelli | Hackley ('05) | George Washington University |
Giovanni Dingcong | Beacon ('14) | St Thomas Aquinas College |
Richard Dishman | Archbishop Molloy ('93) | Duke University |
Kenny Doherty | Chaminade ('06) | Fordham University |
Michael Dominguez | Xavier ('05) | Poly Tech University |
Jason Donald | Buchanan, CA ('03) | University of Arizona |
Scot Drucker | Westminster Academy ('00) | University of Florida |
Brian Duffy | Archbishop Molloy ('04) | University of Maryland / BC |
Steven Duke | Cardozo ('99) | Yale University |
* Eric Duncan | Seton Hall Prep ('03) | Louisiana State University |
Peter Durkovic | Flushing ('91) | Fordham University |
Alan Edwards | West Craven (NC) ('08) | Louisburg JC |
Colin Egan | Belmont Hill High School ('11) | Wake Forest University |
Ryan Ekberg | Carmel ('03) | Long Island University |
Todd Engmann | Arlington ('88) | Rutgers University |
Blake Espinal | Cardinal Spellman ('16) | Seton Hall University |
Bernardo Estevez | Cardozo ('03) | Tennessee Weslyn College |
Julio Eusebio | St. Raymound HS (10) | Odessa CC |
Pat Evangelista | St. Agnes ('87) | Old Dominion University |
Chafin Evans | Fordham Prep ('96) | LeMoyne Owen College |
Chris Fallon | Bayonne, NJ ('97) | St. John's University |
John Fantauzzi | Brentwood ('89) | Florida International University |
Brian Farrell | Ridgewood ('05) | University of Richmond |
Michael Farrell | Holy Cross ('85) | Yale University |
Frank Fasano | Kellenberg Memorial ('89) | Pace University |
Anthony Fazio | Msgr. Kelly Catholic HS ('08) | Rice University |
Matt Fealey | Archbishop Molloy ('02) | Yale University |
Tim Federowicz | Apex, NC ('05) | University of North Carolina |
Jeffrey Feingold | Half Hollow Hills East ('91) | Towson State University |
Tim Feliz | Albertus Magnus ('18) | Adelphi University |
Kiambu Fentress | Ensworth (TN) ('15) | Vanderbilt University |
Luis Fernandez | Seton Hall Prep ('04) | Seton Hall University |
Vincent Ferraro | Fox Lane HS ('08) | Concordia College |
Brian Fiedler | Syosset ('01) | Cornell University |
Keith Fier | Byram Hills ('04) | George Washington University |
Brian Fioretti | St. Anthony's ('02) | Bryant University |
Anthony Fiorino | St. Agnes ('85) | Mercy College |
Shawn Fitzpatrick | Farmingdale ('94) | Farmingdale State University |
Jordan Folgers | St. Anthony's HS ('19) | Siena University |
Matt Fortin | Nashua North HS ('13) | Seton Hall University |
Carlton Fleming | Woodmere Academy ('89) | Georgia Tech University |
Mike Fleming | Holy Trinity ('94) | Towson State University |
Keaton Flint | Burnt Hills-Ballston Lake ('11) | Sacred Heart University |
Wesley Floyd | Satsuma ('98) | Jefferson Davie CC |
Tyler Foote | Scarsdale HS ('11) | Princeton University |
Brady Forseth | Smithtown West ('89) | Stetson University |
Kyle Frank | Kingswood Regional ('98) | Clemson University |
Henry Friedrich | Rye ('19) | Adelphi University |
Chad Frontera | Bishop Ford ('91) | Seton Hall University |
Steven Fugarino | Mount St. Michael ('96) | Iona College |
*Aaron Fuhrman | Pleasant Valley, PA (06') | University of Pittsburgh |
Samuel Gaitan | St. Francis Prep ('11) | Pace University |
Robert Galligan | St. Dominic's HS ('11) | University of Maryland |
Ryan Galligan | Syosset ('00) | UNC Greensboro |
Joseph Garbowski | New Fairfield CT ('95) | Long Island University |
Chris Garcia | Xaverian ('05) | St. Petersburg JC |
Vincent Garelick | St. Francis Prep ('99) | Queens College |
Joseph Gatewood | Arlington HS ('08) | Dutchess CC |
Ryan Gavagan | Ridge ('03) | Indian River JC |
Bobby George | St. Francis Prep ('86) | New York Tech |
David George | Seton Catholic ('15) | Lafayette College |
Will Gerdes | International School of America (TX) ('17) | Columbia University |
David Ghiloni | Warwick Valley ('17) | Iona College |
Anthony Giarratano | Christian Bros. Academy('00) | Tulane University |
David Gibbs | Riverdale HS ('06) | Tufts University |
Ian Gibaut | Lamar HS ('12) | Tulane University |
Doug Gieicher | Collegiate HS ('11) | Washington University |
Ross Gload | East Hampton ('94) | University of South Florida |
Garrett Gore | Hogert NC ('05) | University of North Carolina |
Reid Gorecki | Kellenberg Memorial ('99) | University of Delaware |
Alex Gounaris | St. John's Prep HS ('11) | New York Tech |
Chris Grabowski | Xaverian ('03) | St. Francis College |
*Anthony Graffagnino | East Islip ('91) | Clemson University |
Morgan Gray | Poly Prep ('14) | Brown University |
Sonny Gray | Smyrna HS ('08) | Vanderbilt University |
Sean Gregory | West Islip ('05) | University of Albany |
Casey Grimm | Seton Hall Prep ('99) | Seton Hall University |
Ethan Gross | Mt. Juliet HS (10) | University of Memphis |
Brett Groves | Tampa Bay Tech, FL ('97) | Florida State University |
Kenneth Gryzelaczyk | Archbishop Molloy ('89) | St. John's University |
Andrew Guarrasi | LIC HS ('05) | New York Tech |
Matt Guiliano | Connetquot ('90) | Iona College |
Keith Hahn | Archbishop Molloy (02) | Old Dominion University |
Jordon Hagel | Fairfield HS (09) | University of Maryland |
Patrick Hannaway | Msgr. Farrell ('97) | Duke University |
Brian Hannon | St. John the Baptist ('86) | Wagner College |
Mark Hannon | Christ the King ('85) | New York Tech |
Kyle Hansen | St. Dominic's HS ('09) | St. John's University |
Robert Hansen | Beech HS (10) | Vanderbilt University |
Robert Hardwick | St. Anthony's ('87) | Lafayette College |
Michael Harris | Plainview JFK ('01) | University of Rhode Island |
Ted Hart | Poly Prep ('98) | U.S. Naval Academy |
Hudson Haskin | Avon Old Farms HS, CT ('18) | Tulane University |
Reed Hayes | Science Hill, TN ('14) | Vanderbilt University |
Darren Heal | Msgr. Farrell ('97) | Oklahoma State University |
Douglas Hecker | Douglas MacArthur ('89) | University of Tennessee |
Justin Heckert | East Pennsboro HS ('13) | Cecil CC |
Matt Heenan | St. Anthony's ('02) | New York Tech |
Ryan Heenan | St. Anthony's ('06) | Molloy College |
Dan Helfgott | Don Bosco Prep ('19) | New Jersey Tech |
Dennis Helkowski | Walt Whitman ('94) | Drexel University |
Connor Henderson | Newburgh Free Academy ('13) | Orange County CC |
Jayson Hernandez | St.Rose HS ('06) | Rutgers University |
Marcus Hernandez | Poly Prep HS ('11) | Bucknell University |
Phoenix Hernandez | Xaverian ('17) | Southern New Hampshire University |
Chris Hervey | Smithtown ('05) | University of Indiana |
Ryan Hill | Pasack Valley ('03) | Rutgers University |
Jordan Hillyer | Monroe HS('12) | Kennesaw State University |
Robert Knightes | Burnt Hills HS('13) | St. John's University |
Brian Hobbs | North Caroline ('05) | Chipola JC |
Jack Hodgson | Choate Rosemary Hall (CT) ('16) | Boston College |
Jeff Hoffman | Oceanside HS ('08) | Cecil CC |
Michael Hoffman | Chaminade ('99) | Monmouth College |
James Hollborn | Lindenhurst ('94) | Pt. Park College |
Gavin Hollowell | Skillman (NJ) ('16) | St. John's University |
Jordan Holtz | Val Halla HS ('11) | Bucknell University |
Ryan Horstman | South Hadley High School ('11) | St. John's University |
Nick Hundley | Lake Washington, WA ('02) | University of Arizona |
Matt Iannazzo | Norwalk (CT) ('08) | University of Pittsburgh |
Anthony Iapoce | Msgr. McClancy ('91) | Lamar University |
Scott Intravaia | Delbarton (05) | St. John's University |
John Jediny | Seton Hall Prep ('04) | Montclair State University |
Richard Jelovcic | Archbishop Molloy ('94) | Pace University |
Chris Jenney | Chaminade ('05) | University of West Virginia |
Michael Jerzembeck | Archbishop Molloy ('91) | Georgia Tech / UNC |
* James Johnson | Union Endicot ('01) | Georgia Tech |
Jimmy Joyce | Floral Park ('92) | New York Tech |
Gary Kaible | Archbishop Molloy ('00) | Fordham University |
Chris Kalica | South Colonie HS ('11) | Fairfield University |
Lex Kaplan | Ladue HS ('13) | Tulane University |
Taiki Kasuga | Collegiate HS (10) | Amherst Collage |
Paul Karmas | St. Francis Prep ('07) | St. John's University |
* Steven Karsay | Christ the King (90) | Louisiana State University |
Michael Kazley | McQuald Jesuit HS ('09) | Cornell University |
Charles Kegley | Middleburg ('98) | Okaloosa-Walton CC |
Michael Keinath | W.T. Clark ('95) | Manhattan College |
Chris Kelly | Cardinal Mooney ('00) | University of Jacksonville |
James Kelly | Chaminade ('99) | Dartmouth College |
Brian Kemp | Chaminade ('06) | St. John's University |
Caleb Kerbs | Beacon High School('14) | University of Maine |
Martin Kenney | Christian Bros. Academy('90) | University of Richmond |
Jovet Kercado | Dr. Santiago Vere Caldaza ('94) | Martin Methodist College |
Frank Kershis | Half Hollow Hills East ('89) | Towson State University |
Sam Kessler | Mount Sinai ('16) | West Virginia University |
Luis Khoury | St. Anthony's ('01) | Siena College |
Kevin Kilpatrick | Holy Cross HS ('08) | St. John's University |
Eric Klaus | Kings Park ('91) | University of Richmond |
Robbie Knightes | Burnt Hills HS ('13) | St. John's University |
Billy Koch | West Babylon ('93) | Clemson University |
Eric Koch | West Babylon ('95) | Charleston Southern |
Jordan Kolinsky | Clarkstown South HS ('08) | Buffalo University |
Jason Kosakow | Eastchester ('05) | Stony Brook University |
Greg Kumpel | Cornwell HS (09) | St. Joseph University |
Anthony LaForgia | St. Francis Prep ('86) | St. Francis College |
William Ches Lamm | Hunt HS (NC) ('11) | Louisburg College |
Andrew Lamura | Red Bank Catholic HS ('12) | East Carolina University |
John Lannan | Chaminade ('02) | Siena College |
John LaRocca | St. Dominic's ('16) | Monmouth College/NY Tech |
Jeff Laszezych | Fordham Prep ('01) | Pace University |
Chris LaVorgna | North Haven HS ('12) | Tulane University |
Dylan Lawrence | St. Francis Prep ('14) | Concordia College |
Timothy Layden | Deer Park ('01) | Duke University |
Robert Leary | Bayside ('89) | Long Island University |
Jason Leberfeld | St. Francis Prep ('02) | Stonybrook University |
Dan Leckie | Lawrenceville School ('15) | Lafayette University |
Tommy Lee | Mahopac ('05) | Georgetown University |
Fred Leidner | West Hempstead ('91) | Harvard University |
David Leonardi | Syosset ('92) | UNC-Wilmington |
Thomas Lemons | Cushing Academy (ME) ('13) | Rollins College (FL) |
John Livanos | Scarsdale HS ('06) | Lafayette College |
Gjon Ljucovic | Pelham ('13) | Rollins College |
Peter Loeb | St. Francis Prep ('05) | Molloy College |
*Trace Loehr | Putnam (OR) ('14) | Oregon State University |
Danny Lopez | Msgr McClancy ('06) | University of Pittsburgh |
Mike Lopresti | Wayne Valley ('15) | St. John's University |
Michael Lombardi | St, Anthony's ('00) | Georgetown |
Raymond Lopez | St. Francis Prep ('96) | Iona College |
Jason Loscalzo | Plainview ('90) | New York Tech |
Nick Lucchese | North Shore ('16) | St. Thomas Aquinas College |
*Chris Lugo | Hudson Catholic ('04) | Okaloosa-Walton CC |
Kendell Luquis | Archbishop Stepinac ('16) | Concordia College |
Denis Lyman | Kingston ('12) | Lee University (TN) |
Brian Lynch | Chaminade ('14) | Cal - Poly University |
David Macias | Woodlands, TX ('04) | Vanderbilt University |
Daniel Mackey | McQuiad Jesuit HS ('00) | Wake Forest |
Donald Madera | Pleasantville HS ('07) | Concordia College |
Douglas Maher | Chaminade ('96) | Columbia University |
Michael Maher | Harwich HS ('13) | St. John's University |
Collin Mahoney | Mount St. Michael ('01) | Clemson University |
Kyle Mahoney | Carmel ('05) | High Point University |
Ryan Mahoney | Carmel ('03) | University of South Carolina |
Steven Maltagliati | East Islip ('91) | University of Jacksonville |
Brain Mancinelli | Islip (94) | Adelphi University |
Joseph Marchese | Floral Park ('94) | Bucknell University |
Phil Marchese | Susan Wagner ('04) | St. Francis College |
Paul Marino | Bethpage ('92) | Fordham University |
Ryan Markey | Royersford (PA) ('15) | St. John's University |
Robert Marten | Msgr, McClancy | Long Island University |
Casey Martinez | Holmdel, NJ ('96) | Virginia Tech |
Jaylin Martinez | Paramus HS ('15) | Concordia College |
Michael Martinez | Bergen Catholic HS ('15) | Rutgers University |
B.J. Martin | Manalapan NJ (06') | St. John's University |
Thomas Martino | Holy Cross ('84) | Eckerd College |
Vincent Martino | Holy Cross ('84) | St. John's University |
A.J. Martucci | Carmel ('12) | Concordia College |
John Masciandaro | Kiski Prep ('95) | University of Maryland |
Brian Mason | Nyack ('03) | Loyola University |
William Massa | St. Anthony's HS ('11) | US Merchant Marine Academy |
Kevin Mannix | Syosset ('99) | University of Miami |
Benji Mazza | Harrison ('02) | Ramapo College |
Alex McClure | Clarksville HS ('07) | Walters State JC/Vanderbilt University |
Robert McDermott | St. Francis Prep ('87) | Seton Hall University |
Michael McDonnell | Fordham Prep HS ('06) | Northeastern University |
Brendan McGaheran | Nazareth PA, HS ('07) | Lehigh University |
Richard McGraw | St. Francis Prep ('02) | University of Albany |
Thomas McGuckin | Bayonne HS ('08) | Cecil CC |
Michael McKenna | St. Joseph by the Sea ('04) | Florida Atlantic University |
* Todd Meady | Milford Academy ('95) | Georgia College |
Jim Mecir | Smithtown East ('88) | Eckerd College |
Lano Medina | Friends Academy ('04) | Liberty University |
Joey Menendez | Xavierian ('06) | Molloy College |
Michael Messner | Douglas MacArthur ('94) | Florida Atlantic |
Reid Mathews | Dobyns-Bennett HS ('11) | Austin Peay State University |
Robert Miano | Ramapo ('95) | UNC- Chapel Hill |
John Michelli | St. Francis Prep ('15) | LIU Post |
Nathan Millsap | Dobyns-Bennett HS ('11) | Milligan College |
Juan Mirando | Mt. St. Michael ('98) | Pace University |
Anthony Mongelluzzo | John Glenn ('97) | Florida Atlantic |
Navery Moore | Battleground Academy ('08) | Vanderbilt University |
Michael Moran | Herricks ('90) | Long Island University |
Richard Moran | Carmel ('03) | Long Island University |
Vito Morgese | Warwick ('16) | Bryant University |
Jaime Morrissey | Archbishop Molloy ('90) | Coastal Carolina College |
Max Most | St. Dominic's ('04) | Maris College/Old Dominion |
Peter Munro | Cardozo ('93) | Okaloosa-Walton CC |
Dan Neil | Clarkstown South ('96) | Rockland CC / St. John's University |
Ryan Nevins | Holy Cross ('96) | New York Tech |
John Novinsky Jr. | Smithtown ('97) | Iona College |
Jim O'Connor | Holy Trinity ('96) | New York Tech |
Matthew Ogden | Smoky Hill High School ('11) | University of Michigan |
Manuel Olivera | George Washington ('97) | Wharten JC |
Mark Onoratti | Herricks ('07) | Manhattan College |
Keith O'Rourke | Cardozo ('92) | Hofstra University |
Chris Otto | Massapequa ('04) | University of Maryland / BC |
Jimmy Otto | Longwood ('92) | North Florida JC |
Keith Otto | Longwood ('93) | North Florida JC |
Robert Paduano | St. Anthony's ('00) | Towson State University |
Tim Panetta | Fox Lane HS ('09) | University of Connecticut |
Louis Paniagua | St. Raymound HS (10) | Odessa CC |
Jared Pantalony | Deerfield (ME) ('18) | Bates |
Todd Papetti | Archbishop Molloy ('94) | Georgia Tech |
Mike Paqualicchio | Msgr. McClancy ('92) | Lamar University |
Jake Partridge | Clarkstown South ('17) | Concordia College |
Raj Paty | St. Anthony's ('05) | University of Pennsylvania |
David Pelton | Archbishop Molloy ('05) | Rollins College |
John Penatello | Bergen Catholic ('94) | Iona College |
Pat Perrelli | Christ the King ('89) | Queens College |
Eric Peterson | Blair Academy ('11) | St. John's University |
Matthew Petiton | Garden City HS (06') | Tulane University |
Brian Piccone | Washingtonville ('16) | Iona College |
* Brandon Pico | Rogers, RI ('92) | Georgia Tech |
Daniel Pirillo | Marlboro ('04) | Long Island University |
Manuel Pizarro | Christ the King ('96) | Iona College |
Manny Pizarro Jr. | Christ the King HS ('14) | Northeast Oklahoma JC |
Wardy Polanco | North Rockland HS (12) | Cecill CC |
* David Post | Kingston ('92) | North Carolina State |
Haas Praat | Rancho Bernardo ('00) | Miami / Arkansas University |
Dylan Pratt | Gray HS ('07) | Walters State JC/Vanderbilt University |
Brian Puma | Floral Park ('95) | New York Tech |
Erik Pyle | Kellenberg Memorial ('09) | Molloy Coolege |
Chris Qually | Westhampton ('95) | Methodist College |
Tim Qually | Westhampton ('03) | Concordia College |
Sean Quinones | James Madison ('95) | University at Stony Brook University |
Joseph Raineri | Smithtown East ('91) | Oklahoma State University |
Anthony Rando | Kellenberg Memorial ('88) | Hardin Simmons University |
Michael Rayola | West Babylon ('95) | Adelphi University |
Peter Regan | Holy Cross ('06) | Concordia College |
Daniel Rehman | Hicksville ('85) | University of Richmond |
John Reilly | Christ the King ('90) | New York Tech |
Mike Rescigno | Red Bank Catholic HS('13) | University of Maryland |
David Richtberg | Ward Melville ('96) | University of South Florida |
Patrick Riley | Johnson City ('02) | James Madison University |
Gregg Rinaldi | New Hyde Park ('91) | Louisberg JC |
Michael Robitaille | St. Anthony's ('93) | Wake Forest University |
Mike Rodriguez | Cooper City ('98) | University of Miami |
Evaristo Rodriguez | Walter Panas ('95) | Pace University |
Roberto Rodriguez | Longwood Prep Academy ('18) | Seminole State JC |
Craig Rodwogin | Marlboro ('03) | Columbia University |
Daniel Roland | Oyster Bay HS (10) | St. Johns University |
Lucas Romeo | St. Francis Prep ('08) | Adelphi University |
Bryan Rosenberg | St. Francis Prep ('98) | New York Tech |
Anthony Rotola | Immaculata ('98) | Union County College |
* James Rowson | Mt. St. Michael ('94) | University of South Alabama |
James Ruocchio | Cardozo ('87) | Long Island University |
Bobby Russo | Hicksville ('88) | Adelphi University |
C.J. Russo | Ardsley ('87) | Pace University |
Kyle Ruth | South Colonie ('16) | LIU Brooklyn |
William Ryan | Xaverian ('99) | St. John's University |
Tim Sabo | Don Bosco Prep ('02) | Seton Hall University |
Andrew Salvo | St. Anthony's ('97) | University of Delaware |
David Santana | Mount Vernon ('98) | Long Island University |
David Santopolo | Hopkins ('99) | Fordham University |
Adam Sasser | Evans (GA) ('15) | University of Georgia |
Michael Savegh | Xaverian ('99) | Emory University |
Justin Scala | Connetquot ('13) | Siena College |
Devin Scalabrini | Mahopac | Molloy College |
Jordan Scalere | Chaminade ('94) | Tulane University |
James Scalfaro | Scotch Plains/Fanwood ('05) | Lehigh University |
Mike Schaetzle | Christ the King ('03) | Tennessee Weslyn College |
Stehen Schiavone | White Plains HS ('12) | Rensselaer Polytechnic |
Max Schonfeld | East Meadow HS (10) | Molloy College |
Steve Schroeder | Summit, NJ ('96) | Duke University |
Jesse Schuck | Nyack ('03) | St. John's University |
Steven Schult | Carmel ('04) | Marist College |
Adam Schwartz | Poly Prep ('98) | Columbia University |
Steven Schwartz | Great Neck North ('04) | Vanderbilt University |
Thomas Scioscia | Smithtown East ('90) | University of Richmond |
Gary Scott | Pelham Memorial ('86) | Villanova University |
Shane Scoville | Ridge, NJ ('98) | South Albama |
Brain Seeliger | Don Bosco Prep ('96) | Dominican College |
Robert Segedin | Old Tappan, NJ ('07) | Tulane University |
Robert Seltzer | Bayside ('84) | University of Massachusetts |
Jack Sexton | Fordham Prep HS ('12) | University of Michigan |
Tom Sgueglia | Mount St. Michael ('01) | Okaloosa-Walton CC |
Josh Shaw | Don Bosco Prep HS ('15) | St. John's University |
Richard Shearer | Blind Brook ('90) | Brown University |
Jordan Sheffield | Telehoma HS (TN) ('13) | Vanderbilt University |
Miles Sherman | Horace Mann ('07) | Occidental College |
Jason Short | Gulf Coast ('02) | Florida Gulf Coast University |
Danato Signore | Archbishop Stepanic HS ('11) | Adeiphi University |
Joseph Silvestri | Stepanic HS ('16) | Manhattanville College |
Colton Simbeck | Loretto High School ('11) | University of Memphis |
Matthew Skrypack | Clarkstown North ('99) | Seton Hall University |
Heath Slatton | Columbia Central HS (TN) ('12) | Middle Tennessee State University |
Carlton Smith | Piscataway ('04) | Okaloosa-Walton CC |
Matt Snyder | South Colonie HS ('11) | Virginia Tech |
Thomas Soler | Chaminade ('06) | Notre Dame University |
Sean Sosonko | Ramapo ('01) | Evansville University |
Joseph Sottile | St. Anthony's ('97) | Long Island University |
Elvin Soto | Xaverian HS ('11) | University of Pittsburgh |
* Nathan Spears | Port Charlotte FL.('03) | University of Arkansas |
Chris Stefl | Floral Park ('17) | St. John's University |
Robert Steinert | St. Anthony's (''89) | North Carolina State |
Josh Stern | Horace Greeley ('02) | Hofstra University |
Joseph Stout | Ridge, NJ ('98) | Monmouth College |
Timothy Straub | St. Anthony's ('85) | University of North Carolina |
Steven Steinmark | Hicksville ('87) | New York Tech |
Hayden Stone | Columbia Central HS (TN) ('13) | Vanderbilt University |
Kevin St. Pierre | Chaminade ('85) | Lafayette College |
Derek Sullivan | Roseville, CA ('99) | St. John's University |
Rayne Supple | Champlain Valley Union HS ('15) | Wake Forest University |
Matt Supran | Comsewogue ('87) | University of Maryland |
Shane Sveda | Smithtown ('04) | Iona College |
Fletcher Szabo | Valley Central ('16) | Marist College |
Damon Tamasi | West Islip ('96) | Georgetown University |
Joseph Taylor | East Islip (88) | Clemson University |
Aaron Teitelbaum | North Brunswick ('03) | Dartmouth College |
Michael Testani | Herricks ('04) | Adelphi University |
Nick Testani | Herricks ('02) | University of New Haven |
John Thoden | Patchogue-Medford ('86) | University of North Carolina |
Connor Thorp | Carmel ('06) | West Chester University |
Keith Tiernan | John Glenn ('87) | New York Tech |
Nick Thode | Walt Whitman HS ('07) | Stonybrook University |
Gideon Thompson | Highland Park, NJ ('98) | Duke University |
Ryan Thompson | Lakeland ('00) | Florida Southern |
Michael Tosto | Yorktown Heights ('94) | University of Maryland |
Vincent Tranchina | Red Bank Catholic High School ('11) | St. John's University |
Todd Trofimuk | Archbishop Molloy ('96) | University of Richmond |
Roman Trujillo | Las Cruces (NM) ('15) | New Mexico State University |
Chris Tucillo | Smithtown ('94) | Norwalk CC |
Thomas Turner | Xaverian ('99) | University of Delaware |
* Sean Twitty | Msgr. McClancy ('89) | New York Tech |
Steven Tyburski | Holy Ghost Prep ('02) | Fairfield University |
Jeff Tyler | Douglas MacArthur ('94) | Lamar University |
* Emmanuel Ulloa | George Washington ('97) | Wharten JC |
Ken Ulrich | Clarkstown South ('96) | Rockland CC / Rutgers University |
Anthony Urrico | St. Joseph ('98) | Clemson University |
Peter Vafiades | Kingston ('92) | Providence College |
Effrey Valdez | Holy Cross ('06) | New York Tech |
Joseph Valentine | Deer Park ('97) | Jefferson Davie CC |
Nick Vallillo | Old Tappan HS ('06) | Monmouth University |
Vito Vassallo | Christ the King ('95) | Long Island University |
Rene Vega | St. Raymond's ('95) | Dominican College |
John Valente | New Rochelle ('13) | St. John's University |
Mike Vitale | Bayonne ('05) | Montclair State University |
Kyle Vizza | St. Anthony's HS ('08) | University of Massachusetts |
Michael Voight | Gilbert HS (AZ)('08) | Pima JC (AZ) |
Joseph Volpe | St. Francis Prep ('86) | New York Tech |
Derek Wachter | Miller Place ('88) | Iona College |
Matthew Waldman | Montclair Kimberly Acad. ('98) | Columbia University |
Matt Walsh | St. Francis Prep '14 | Queens College |
Mike Wanamaker | Nyack ('05) | Boston College |
Kyle Waney | Hunter College HS (10) | Haverford College |
Tyrone Wayne | Edison ('94) | St. John's University |
Jahi Waytes | Archbishop Molloy HS ('92) | Steton / Fla. International University |
James Weed | Valley Central ('98) | University of Jacksonville |
John Weglarz | Floral Park ('88) | New York Tech |
Brent Weiss | St. Joseph Montvale ('05) | George Mason University |
Walt Weiss | Suffern HS (83) | University of North Carolina |
Michael Welch | St. John the Baptist ('88) | George Washington University |
Oral Wells | St. Francis Prep ('97) | Norfolk State University |
Joseph Welsh | Xaverian ('91) | Iona College |
James Wendling | Mamaroneck ('94) | Duke University |
* Ryan Westmoreland | Portsmouth HS (RI)('08) | Vanderbilt University |
Cole Whitney | Goshen HS ('15) | St. John's University |
Cory Williams | Madison Academy | Vanderbilt University |
Eric Williams | Trinity Pauling ('03) | Wake Forest University |
Brian Wilson | Londonberry ('00) | Louisiana State University |
Brendan Winn | Merrit Island ('00) | Louisiana State University |
Isaac Woody | Morristown West (TN) ('13) | Lincoln Memorial University (TN) |
* Tyler Yockey | Acadiana HS (LA)('08 | Chipola JC |
Robert Yodice | Xaverian ('04) | Florida Atlantic University |
Kennth Yoo | Bronx Science ('03) | University of Pennsylvania |
Robert Zachmann | Connetquot ('91) | Pace University |
Jose Zapata | Columbus ('95) | Iona College |
Tom Zebroski | Port Washington (Schreiber) HS | George Washington University |
Andrew Zigmont | New Rochelle HS ('12) | John Hopkins University |
Joe Zirolli | Kennett Square (PA) ('15) | Campbell University |
P.J. Zochi | Iona Prep ('03) | Clemson University |
Peter Zoccolillo | Pelham ('95) | Rutgers University |
6700total visits,3visits today